Hakkımda

1967 yılında Ankara’da doğdum. 1978’de Ankara Namık Kemal ilkokulundan mezun oldum. Ortaokul ve Lise eğitimimi TED Ankara Kolejinde tamamlayarak, 1985 yılında mezun oldum. 1985-1992 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimimi tamamlayarak “Tıp Doktoru” ünvanını aldım.

1992-1997 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisasımı tamamlayarak bu dalda uzman doktor oldum.

1994 yılında kurulan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, El Cerrahisi Bilim Dalında 1997-2003 Tarihleri arasında uzman doktor, 2003- 2006 tarihleri arasında Yard. Doç. Doktor olarak görev yaptım. 12.04.2005 tarihinde sınavla Doçent Doktor oldum. Atanmam 2006 yılında gerçekleşebildi. 2006-2012 tarihleri arasında Doçent Doktor, 2012-2021 tarihleri arasında ise Profesör Doktor ünvanı ile aynı anabilim dalında çalıştım.  2012-2019 yılları arasında ise El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı olarak idari görev yaptım.

Askerliğimi 1999-2000 yılları arasında yedek subay olarak Kütahya Hava Hastanesinde yaptım.

Ocak-Haziran 2001 döneminde The University of Hong Kong, Ortopedik Cerrahi Departmanında, Mikrocerrahi ve El Cerrahi araştırma görevlisi olarak çalıştım. Kasım-Aralık 2001 tarihinde Taiwan, Taipei de, Chang Gung Memorial Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Departmanında, periferik sinir cerrahisi ve brakiyal pleksus rekonstrüksiyonu, ayıca ileri rekonstrüktif mikrocerrahi konularında Prof. Doktorlar David C.C. Chuang ve Fu-Chan Wei ile çalıştım.

1997 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, El Cerrahisi Bilim Dalında çalıştığım göz önüne alındığında, o tarihten beri el cerrahisi, üst ekstremite cerrahisi, yeniden onarım cerrahisi ve sinir cerrahisi konuları ile yakından ilgilenmekteyim. El Cerrahisi o zamanlar bir “Yan Dal Uzmanlığı” olmadığı için, çalıştığım ortam ve yönelim anlamında branşlaşmayı kendim ve bölümüm tercih etmişti. 2010 yılında sonra TC Sağlık Bakanlığı, el cerrahisini; ortopedi ve travmatoloji, plastik ve rekostrüktif cerrahi ve genel cerrahi ihtisaslarından sonra yapılabilecek kombine eğitimin gerektirdiği “YAN DAL UZMANLIĞI” olarak kabul etti. Bu eğitimi verebilmek için uğraşılarını belgeleyenlere “EL CERRAHİSİ UZMANLIK BELGESİ” verildi. 25.01.2011 tarihinde “EL CERRAHİSİ UZMANI” oldum.

Uluslararası ve ulusal indekslerde taranan bilimsel dergilerde ellinin üzerinde yayınım mevcuttur. Türkçeye çevrilen önemli kaynak kitaplarda çevirmen olarak katkılarım olmuştur. Ancak bence en önemlisi uzmanlık öğrencisi, yan dal uzmanlık öğrencisi, ortopedi uzmanı ve eğiticilerin eğitimi açısından aktif olarak katkı vermekteyim. Bildiklerimi öğretmek ve uygulamak mutluluk kaynağımdır.

Ortaokul ve lise yıllarımda yüzme, hentbol, atletizm ve özellikle voleybol sporlarını yarışmacı olarak yaptım, şu anda tüm spor dallarını yakından takip etmeye çalışan biriyim. Kitap okumayı çok seviyorum, özellikle tarih ilgi alanım. Ailemle seyahate çıkmak, değişik yerler ve kültürler görmek zenginleşme kaynağım.

Evli ve iki kız çocuk babasıyım.